UA EN RU

+38 (095) 89-777-39

berta.communications@gmail.com

За що проголосують у США?

  • 07.11.18 03:53

За що проголосують у США?

Шанси на те, що демократам вдасться переламати ситуацію, вкрай невеликі.

Від результатів проміжних виборів у США політичний курс цієї країни не зміниться – принаймні зовнішній. Зрозуміло, що демократи покладають основні сподівання на те, щоб стати біля адміністрації Трампа – інакше трампізм далі крокуватиме Америкою і світом. Перемога в Бразилії Жаїра Болсонару, якого називають тропічним Трампом, показує, що ідеї та цінності американського президента є затребуваними – подобається демократам це чи ні.

Що таке трампізм?

Це відмова від цінностей на кшталт прав людини, свободи віросповідання і сексуальних меншин на догоду економічним інтересам. Трамп сказав, що для них не стільки важливе питання демократичних цінностей, скільки пріоритети американського народу. І очевидно, що цей приклад консервативного підходу сподобався.

Як інакше пояснити те, що Бразилія, яка була під лівими президентами, зробила різкий крок вправо – до Болсонару?

Зараз у країнах Південної та Північної Америки посилюється вплив правих партій. Там бачать, що в обмін чи наступ на певні свободи, американці отримали безперечні економічні бонуси – передусім збільшення доходів населення. Зараз США переживає рекордне зростання економіки. Республіканці просувають гасло «обіцянки зроблені, обіцянок дотримано» – і це збільшує шанси на те, що сьогодні республіканці втримають дві палати Конгресу.

Та це не кінець історії. Трампа неоднозначно сприймають у ЄС. Але разом з тим у Східній Європі є багато країн, де трампізм популярний та затребуваний. Зокрема, Угорщина та Польща – там американський президент має високий рівень підтримки серед місцевого населення. Питання, яке постійно ставлять навіть найближчі радники президента, – як далеко може завести цей відхід від цінностей? Ніхто не знає. Багато хто критикував Трампа за його північнокорейську оборудку.

Але він пояснив, що свідомо не згадує ситуацію з правами людини в КНДР, бо натомість отримає безпечний світ, домовившись про скорочення ядерних арсеналів. Як кажуть, я це купляю, або ні. Так ось американські виборці купляють у переважній більшості саме те, що їм пропонує Трамп. Наведу інший приклад. Коли Іран не погодився на співпрацю з США, то натомість отримав дуже жорсткі санкції, які вступили в дію з понеділка. І це після певного періоду лібералізації за часів президентства Обами. Тобто Трамп дає приклад – або ви розділяєте цінності глобального трампізму, або для вас настають погані часи. І ніхто не знає меж Трампа. Приклад з Північною Кореєю показує, що задля обіцяного досягнення безпеки Трамп готовий на оборудки з найвиднішими диктаторами.

І слід визнати: він досягає результатів. Шанси на те, що демократам вдасться переломити ситуацію, вкрай невеликі. Дуже обережні пронози кажуть, що їм, можливо, вдасться взяти більшість у Палаті представників. Про Сенат взагалі не йдеться – він залишиться фортецею республіканців. Зрештою, за два роки з обрання Трампа демократична партія так і не встигла народити яскравих лідерів, натомість адміністрація президента здійснює найголовніше – економічні реформи, яких потребувало суспільство.

Навіть якщо демократи десь і отримають більше місць у Палаті представників, зовнішнього політичного курсу США це не змінить. Адже згідно з їх конституцією, зовнішня політика – як і в Україні – є компетенцією виключно президента. А Конгрес відіграє радше дорадчу функцію. У цій ситуації для України взагалі немає жодних поганих сценаріїв. І республіканці, і демократи вкрай налаштовані на нашу підтримку: між собою вони змагаються, хто запровадить більш радикальні санкції проти Росії та хто запропонує більше законопроектів на посилення безпеки України. Тому для нас будь-який результат цих виборів жодним чином не змінить ситуацію.

Навпаки – підтримка України зміцнюється.

Новое время

Метки
политтехнолог тарас березовец 959 тарас березовец 624 политтехнолог киев 576 политтехнолог 537 berta communications 525 bertacommunications 519 taras berezovets 71 выборы 2012 52 выборы 2013 11 подсчет голосов 9 майдан 7 выборы 2014 4 тимошенко 4 президентские выборы в украине 2015 2