UA EN RU

+38 (095) 89-777-39

berta.communications@gmail.com

Росія vs США: нова гонка озброєнь

  • 28.02.17 08:11

Росія vs США: нова гонка озброєнь

Трамп не хоче розвалу Росії, але хоче гонки озброєнь. І вона, по суті, вже почалася

Повідомлення про те, що Дональд Трамп має намір збільшити фінансування Пентагону на $54 млрд, цілком можуть підтвердитися. Ще під час передвиборчої кампанії новообраний президент заявляв: у разі перемоги на виборах одним з важливих напрямів розвитку американської економіки він зробить військово-промисловий комплекс. Відповідно, Трамп обіцяв збільшити оборонний бюджет США.

При цьому основні статті видатків мають торкнутися військово-морського флоту і військово-повітряних сил, тобто наступальних видів військ для розгортання на тихоокеанському і атлантичному напрямках. Водночас Трамп казав, що американським союзникам доведеться платити за свою безпеку. Часи, коли США оплачували спокійний сон європейців, канули в Лету, говорив він і вимагав збільшення видатків на оборону. (Середньоєвропейська країна на цей момент витрачає на оборону близько 2% ВВП.

В України, до речі, один з найбільших показників – близько 5%). Чому підвищення витрат на оборону вигідне американській економіці? Це створює нові робочі місця, чого хочуть його виборці. Тобто, на подив багатьох, Трамп робить те, що обіцяв. А Україна, тим часом, може розраховувати на частину цього бюджетного пирога. Наша країна, як відомо, отримала збільшену оборонну допомогу ще за часів Обами.

Зважаючи на непередбачуваність Трампа та його певну імпульсивність, ще під час кампанії деякі аналітики прогнозували, що він може піти на виділення Україні летального озброєння – адже ці гроші все одно залишаться в американському ВПК, допомога буде надаватися через державні замовлення. Крім України, допомогу можуть надати країнам Балтії, Центральної Європи та низці азіатських держав, зокрема Таїланду (оскільки одним з ключових суперників Америки є Китай).

Можливо, також зміцниться військове співробітництво з Індією, у якої також напружені відносини з КНР. Багато хто побоюється початку гонки озброєнь, але ж вона вже почалася. Росія володіє найбільшим арсеналом ядерних боєголовок у всьому світі – близько 7 тисяч; у американців – 6,5. Трамп заявив, що хоче суттєво модернізувати ядерні потужності і домогтися переваги над усіма іншими країнами в кількісному еквіваленті. Не думаю, що американський лідер безпосередньо апелює до досвіду Рональда Рейгана, який обвалив економіку СРСР за рахунок гонки озброєнь. Він, напевно, не хоче розвалу Росії, але хоче гонки озброєнь. І вона, по суті, вже розпочалася.

Блог Тараса Березовца на Новом времени, 28.02.2017

Метки
политтехнолог тарас березовец 959 тарас березовец 624 политтехнолог киев 576 политтехнолог 537 berta communications 525 bertacommunications 519 taras berezovets 71 выборы 2012 52 выборы 2013 11 подсчет голосов 9 майдан 7 выборы 2014 4 тимошенко 4 президентские выборы в украине 2015 2