UA EN RU

+38 (095) 89-777-39

berta.communications@gmail.com

Річниця уряду: чи загрожує відставка кабміну Гройсмана

  • 13.04.17 08:00

Річниця уряду: чи загрожує відставка кабміну Гройсмана

Уряду Гройсмана виповнюється рік, і тепер його можна відправити у відставку. Чи є для цього підстави і привід? Міністри не поспішають активно реагувати на розмови про ймовірність їхньої відставки.

Заклики про звільнення лунають не лише на адресу міністрів, а й до голови НАЗК. Назбирується низка й інших вільних місць у владі: нових керманичів необхідно призначити у Нацбанку і Фонді держмайна.

У відставку не збираються

Завтра, 14 квітня, Уряду Володимира Гройсмана виповнюється рік, він втрачає імунітет від звільнення. У прем’єра віджартовується у відповідь на питання про ймовірність відставки: «Ви хочете мене відправити у відставку?» - сказав він НВ у кулуарах 10-го Київського безпекового форуму днями. До розмови приєднався попередник Гройсмана, лідер НФ Арсеній Яценюк. «Голосів нема і не буде», – сказав він. Відкидають можливість відставки Уряду й міністри.

«Ми затвердили щойно план дій Уряду зі стратегічним баченням на три роки. Вперше практично за історію відновленої незалежності України він – з баченням, з розумінням, з конкретними кроками, з відповідальністю перед різними зобов'язаннями, які Україна бачить для себе, як необхідні відповідно до ЄС. То чого би ми збиралися у відставку?» ­– каже віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Я вважаю, що потрібно працювати так, як ми завжди працюємо, ­- додає міністр закордонних справ Павло Клімкін. - Я ніколи не залишаю те, що я роблю». «Що за маячня? – відмахується міністр екології Остап Семерак. - Усе в житті плинне, когось призначають, когось звільняють. Та ні, яка відставка. Нема теми для обговорення». «У відставку не збираюся, - вторить колегам і міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко. - Думаю, Уряд має працювати далі».

Часовий лаг

Якщо говорити про персоналії, то серед кандидатів на звільнення називали щонайменше трьох: міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового. Омелян запевнив журналістів, що сам у відставку не піде. Кутовому на засіданні комітету ВР з питань економічної політики ніби й вказали на низький ККД на фоні високого потенціалу, але дали надію, що він має час на виправлення.

«Наступного року вам буде більше що сказати», - відзначив голова Комітету Андрій Іванчук. Поки міністрів відкликати не планують, розповів голова фракції НФ в ВР Максим Бурбак: «Ми підтримаємо наш Уряд. Нікого не відкликаємо». Звіт Уряду перед профільним Комітетом з питань економічної політики, який відбувся 13 квітня у ВР, проходив у підозріло дружній обстановці. Міністрів депутати не критикували, особливо не допитували. Скажімо, голова Комітету Іванчук жартував, що до міністра юстиції є зауваження – той, мовляв, обіцяв одружитися за рік, але і далі залишається неодруженим. На зауваження преси про те, що занадто солодка атмосфера панує на обговоренні, Іванчук віджартувався: «Коли будуть постійні чвари, крики і сварки, ми нічого не зможемо. Навпаки, повинні радіти, що йде така професійна, фахова дискусія». За словами нардепа, розмови про ймовірні звільнення міністрів не відповідають дійсності.

Любі друзі-2

Представники фракцій більшості – БПП і НФ – розповіли, що жодних кадрових питань на засіданнях вони поки не обговорювали. Так само не відома дата звіту Уряду в Верховній Раді. Загалом у парламентських кулуарах говорять, що хоч президентські амбіції Гройсмана не подобаються Петру Порошенку, який думає вдруге стати главою держави, відставки прем’єра поки не буде.

«Це логічно, бо робота у Кабміні ще нікому рейтинги не підняла», - каже НВ один з нардепів більшості.

Публічну єдність основних політичних гравців пов’язують з «примусом до миру» збоку міжнародних партнерів. Співрозмовники звертають увагу на те, що чвари у владній верхівці припинилися після відвідин президентом Мальти минулого місяця. «Коли Яценюка відправили у відставку, це викликало критику. Ймовірно, наші партнери пояснили, що або вибори, або робота, - каже ще один співрозмовник НВ. - Поки буде тихо. Принаймні до кінця травня». Ще один депутат вважає, що за період затишшя влада буде формувати кадровий пакет. «Є багато ласих кусків, посад, важелів впливу, - каже парламентар. - Будуть думати: кому, що і за що».

Післясвяткова активність

Отож, Кабмін у безпеці щонайменше на місяць: ВР запрацює у пленарному режимі лише 16 травня. Депутати готуються до неофіційних канікул, і країна матиме місяць затишшя. «Емоційно вони вже переходять у цей режим. Щодо Кабміну не очікую жодних рішень раніше, як у другій половині травня, - каже політолог Володимир Фесенко. - Ми не знаємо, кого хочуть поміняти. Омеляну пропонували піти, та він відмовився. Зміни можуть відбутися лише тоді, коли будуть узгоджені між фракціями коаліції та підтримані президентом і прем’єром. Зміни будуть точкові. І раніше осені не варто їх очікувати. А по НБУ і ФДМ це буде друга половина або початок червня».

Голосів за відставку КМУ нема і не буде, тому звіт Уряду перенесли на травень, додає політичний експерт Тарас Березовець. Він прогнозує, що звіт Уряду парламент затвердить, проте імунітет КМУ ще на рік депутати не дадуть. «Гройсман хоче отримати імунітет, щоб затвердили програму дій Уряду. Та цього не буде, його хочуть підвісити, тримати у стані напруги. Проте він намагається працювати з різними депутатськими групами, найбільш прагматичні у нього стосунки з НФ, - пояснює Березовець. - Сьогодні не розглядається відставка жодного міністра». Якщо формується пакет, то це логічно, вважає Фесенко: голову НБУ подає президент, а очільника ФДМ – Уряд, додати до цього пакету ще якісь рішення можуть. Відзначає, що це – традиційний спосіб узгодження політичних інтересів як в коаліції, так і політсил, які не входять у більшість. Проте, в першу чергу йдеться про інтереси президента, Народного фронту і Гройсмана. В такий пакет окрім НБУ і Фонду держмайна можуть включити також НАЗК, каже Березовець. Проте, говорити про його наповнення детальніше ще рано. «Це все ще дуже попередньо. Через місяць десь тільки буде щось зрозуміло. Зараз невідомо нічого, немає жодних прізвищ кандидатів», - каже він.

Новое время, 13.04.2017

Метки
политтехнолог тарас березовец 959 тарас березовец 624 политтехнолог киев 576 политтехнолог 537 berta communications 525 bertacommunications 519 taras berezovets 71 выборы 2012 52 выборы 2013 11 подсчет голосов 9 майдан 7 выборы 2014 4 тимошенко 4 президентские выборы в украине 2015 2