UA EN RU

+38 (095) 89-777-39

berta.communications@gmail.com

Місія Путіна провалена

  • 03.08.17 09:08

Місія Путіна провалена

Трамп підписав санкційний пакет проти Росії. Тепер навіть протести ЄС нічого не змінять.

Сполучені Штати переймають манери Росії коментувати посилення політики знущальними коментарями. Віце-президент Майк Пенс заявив, що жалкує про те, що США змушені ввести нові санкції щодо Кремля і висловив надію на поліпшення двосторонніх відносин після виконання Росією своїх зобов'язань. Це сталося після підписання Трампом нового санкційного пакета.

Місія Путіна в Гамбурзі виявилася проваленою. Відверто кажучи, шансів домовитися про прорив у відносинах з Трампом від початку не було. Туман ілюзій щодо перезавантаження розвіявся дуже швидко. Вашингтонська еліта сьогодні живе в жорсткому антиросійському порядку. І тому вибору немає у самого Трампа. Висилання американських дипломатів з Росії вже ні на що не впливає.

Це констатація факту рівня двосторонніх відносин. Але і це не кінець. Після передачі Пентагоном Білому дому пропозиції про постачання зброї в Україну ситуація стає ще гіршою. Відмова Трампа військовому відомству тільки призведе до нової кризи. Тому найімовірніше Трамп піде на поставки озброєнь Україні. Напередодні ЧС з футболу Путіну доведеться вибирати. Йти на загострення на Донбасі і поставити під загрозу його проведення або проковтнути чергове приниження. Американці все добре прорахували і поставили Путіна на роздоріжжі. Поганий вибір або ще гірший.

Адже ще й вибори на носі. Кремлівський Акела може промахнутися і тоді для нього все закінчиться зовсім сумно. Дональд Трамп визнав, що рішення підписати новий пакет антиросійських санкцій далося йому нелегко. І це дійсно так. До останнього в Білому домі сподівалися на те, що компроміс з Кремлем можливий. Коли ж Трамп з жахом для себе зрозумів, що Путін сприймає слово компроміс тільки як поступки назустріч Москві, шляхи назад були відрізані. Нові санкції з боку США залишаться в силі на роки, якщо не десятиліття, визнав російський прем'єр Дмитро Медведєв.

Це по суті ремейк старої доброї поправки Джексона-Вейніка. Тільки ще більш жорсткий і трагічний для російської економіки. Найжахливіше для Росії, що американці поставили шлагбаум на шляху будь-яких інвестицій із західних країн. Скільки б не протестував ЄС, йому доведеться змиритися з втратою російського ринку на багато років наперед. Бізнес as usual з Москвою тепер оголошений поза законом. Підтримка України зміцніла і отримала нові формальні рамки.

Блог Тараса Березовця для НВ

Метки
политтехнолог тарас березовец 959 тарас березовец 624 политтехнолог киев 576 политтехнолог 537 berta communications 525 bertacommunications 519 taras berezovets 71 выборы 2012 52 выборы 2013 11 подсчет голосов 9 майдан 7 выборы 2014 4 тимошенко 4 президентские выборы в украине 2015 2