UA EN RU

+38 (095) 89-777-39

berta.communications@gmail.com

Чим Московський патріархат загрожує Україні

  • 20.09.18 05:52

Чим Московський патріархат загрожує Україні

Кремль і РПЦ програли боротьбу проти створення української автокефальної церкви. Єдине, що вони можуть і вміють – це розв'язувати насильство.

Після заяв РПЦ і УПЦ МП про те, що там не визнають помісну Українську православну церкву після дарування їй томосу від Вселенського патріарха, абсолютно ясно, що РПЦ фактично розпочала підготовку сценарію ескалації в Україні. Ще більш гранично ясно висловився керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в інтерв'ю РБК-Україна. У відповідь на «недружні, неканонічні дії Константинополя щодо іншої православної церкви» Антоній фактично погрожує не просто церковним розколом, а насильством.

"У нас є документ, який називається "Основи соціальної концепції УПЦ", згідно з яким, в дуже складних ситуаціях – я процитую: "Церква може звернутися до своїх чад із закликом до мирноъ громадянської непокори". Це крайній захід, але вона зафіксована в нашій соціальній концепції, затвердженої собором архієреїв», - заявив керуючий справами УПЦ МП.

Іншими словами, це пряма погроза на адресу української влади і православних вірян. Які саме акції «громадянської непокори» має на увазі Антоній? Безумовно, варто звернутися до досвіду 2014 року і створення так званих «народних республік» Донбасу. Там теж все починалося з безневинних закликів непокори новій «київській» владі, як її називали сепаратисти, але грань непокори і кривавого насильства була стрімко перетнута.

Кремль і РПЦ програли боротьбу проти створення української автокефальної церкви з Константинопольським патріархатом і морально, і юридично. Єдине, що вони можуть і вміють робити в такій ситуації – це розв'язувати насильство. Під шумок якого спробувати викрасти і вивезти в РФ релігійні цінності українського православ'я.

Тут нічого нового – імперія в Україні завжди цинічно грабувала насамперед церкви і монастирі, щоб штучно привласнити собі шматочок чужої історії. А поки що непогано було б провести паспортний контроль в Києво-Печерській та Почаївській лаврах козачків і попів у погонах.

Новое время

Метки
политтехнолог тарас березовец 959 тарас березовец 624 политтехнолог киев 576 политтехнолог 537 berta communications 525 bertacommunications 519 taras berezovets 71 выборы 2012 52 выборы 2013 11 подсчет голосов 9 майдан 7 выборы 2014 4 тимошенко 4 президентские выборы в украине 2015 2